Dovolujeme si vás pozvat na 15. ročník Blatenského fotofestivalu, který se koná ve dnech 19. - 20.9.2020. V mnoha výstavních prostorech můžete shlédnout fotografie renomovaných i začínajících fotografů v "otevřené scéně".

Činnost fotoklubu a trochu historie

Logo Blatenská růže

Náš fotoklub byl založen prvními nadšenci již v roce 1956 a roce 2006 tak oslavil své 50. výročí. Od té doby se v něm vystřídalo velké množství amatérských fotografů. Hlavní činností fotoklubu je jak vzájemná výměna zkušeností a hodnocení fotografií, tak i pořádání fotografické soutěže amatérských fotografů - mapového okruhu "Blatenská růže" - v roce 2020 proběhne již 38. ročník.

Právě 50. výročí založení fotoklubu bylo impulsem ke zrodu Blatenského fotofestivalu, který představuje každoročně tvorbu jak profesionálních, tak i amatérských fotografů - první ročník se podařilo uspořádat ještě v roce 2006 a v roce tak 2020 se tak dočká již 15. pokračování. Jako každý rok se na něj můžete těšit na sklonku měsíce září. Obě akce mohou proběhnout nejen díky nezištné práci členů fotoklubu, ale také díky podpoře Centra kultury a vzdělávání v Blatné (Městskému úřadu v Blatné) a sponzorům. Děkujeme.

Další naší společnou činností je pořádání klubových výstav, setkání zástupců fotoklubů a fotografické semináře.  Každoročně uspořádáme nejméně jednu klubovou výstavu ve stálých výstavních prostorech v předsálí blatenského kina.

Členové fotoklubu se účastní i různých soutěží a výstav a to nejen v rámci ČR - v posledních letech měli někteří členové fotoklubu společnou či samostanou výstavu v Japonsku, Francii, Rusku nebo v Rakousku - a tento výčet určitě není úplný.